V Sloveniji mora pitna voda ustrezati zahtevam Uredbe o pitni vodi (Uradni list RS, št. 61/2023).
Pitna voda je v skladu Uredbo o pitni vodi (Uradni list RS, št. 61/2023) vsa voda v svojem prvotnem stanju ali po pripravi in je namenjena pitju, kuhanju, pripravi hrane ali za druge gospodinjske namene v javnih ali zasebnih prostorih, ne glede na njeno poreklo in ne glede na to, ali se zagotavlja iz vodovodnega omrežja ali cisterne ali je v prometu kot predpakirana pitna voda, vključno z izvirsko vodo in namizno vodo, ter vsa voda, ki se izvaja za izvajanje živilske dejavnosti.
Pitna voda za potrebe porabnikov v občini Ormož, Središče ob Dravi in Sveti Tomaž se pridobiva s črpanjem podtalnice na območju Mihovcev pri Veliki Nedelji in z umetnim bogatenjem podtalnice iz kanala reke Drave.
Surova voda se črpa iz kanala reke Drave v usedalnike in dalje v infiltracijska polja. Na infiltracijskih poljih se voda infiltrira v podtalnico, katera se s tem obogati tako, da je možno črpati iz 16 vodnjakov skupaj 99 l/s.
Pitno vodo pa je kljub ustrezni kvaliteti vodnega vira (reka Drava) potrebno še dodatno očistiti. Načrpana voda, ki je bogata z železom in manganom se vodi v rezervoar, kjer se s pomočjo injektorja, vodi dodaja kisik, ki oksidira železo in mangan in ju na tak način izloči. Dokončno se voda očisti s filtiranjem skozi peščeno – ogljene filtre z namenom filtracije in absorbcije nezaželenih snovi iz vode. Pred distribucijo vode v omrežje, se voda še preventivno dezinficira s plinskim klorom s katerim se iz vode odstranijo patogeni mikroorganizmi.